Wzorcownia - dziś i jutro

Tradycyjna wzorcownia kojarzy nam się ze stołem konstruktorskim, manekinem, nożyczkami, krzywikami, linijkami czy też wycinakiem do nacinków… oraz przede wszystkim z gospodarzem pracowni czyli wykwalifikowanym konstruktorem.

Tak wyglądające atelier ma jeszcze zastosowanie w pracowniach Bespoke (krawiec zajmuje się tworzeniem ubioru dla konkretnej osoby od zdjęcia miary do odbioru gotowego wyrobu - proces ten trwa nawet kilka tygodni), ale segment MTM (Made to Measure - dostosowanie już istniejącego modelu ubioru pod indywidualne wymiary i upodobania klienta) już powoli sięga po zaawansowane technologie.

Podstawą w przygotowaniu produkcji seryjnej jest program służący do tworzenia, modelowania i stopniowania szablonów taki jak Pattern Designer natomiast wzorcownie specjalizujące się w produkcji odzieży na miarę coraz częściej sięgają po oprogramowanie MTM.

Firma Gemini Cad poszła jednak o kilka kroków dalej.
Narzędzie Pattern Designer z modułem MTM otrzymało możliwość współpracy z nową platformą stworzoną przez Gemini Cad - Style Selector.

Style Selector jest łącznikiem pomiędzy wzorcownią, przygotowaniem produkcji a szeroko pojętym światem e-commerce.
W tej chwili klient oczekujący na indywidualne podejście do swojego zamówienia za pomocą Style Selector sam wybierze styl wykończenia ubioru oraz dodatki, które pozwolą na personalizację produktu końcowego.

Takie i inne narzędzia zastępują powoli krzywiki i linijki.

Dodatkowym atutem systemu Gemini Cad jest możliwość rozbudowy wykorzystywanych narzędzi programowych wraz z rozwojem firmy produkcyjnej.

Pamiętajmy jednak, że oprogramowanie ma jedynie wspomagać pracę konstruktora, którego wiedza nadal jest najważniejszym ogniwem w tym łańcuchu.

Ten wpis został zamieszczony w dniu .

Komentarze

 • avatar

  Marcin Bruch
  .
  Startujemy z naszym blogiem. Zapraszam do komentarzy.
 • avatar

  Marcin Bruch
  .
  Będziemy poruszać tutaj wszystkie tematy związane z Waszymi pytaniami, nowościami produktowymi oraz aktualnościami.

Dodaj komentarz
Komentarz został wysłany.
Wkrótce znajdzie się na stronie.