Fotodigitizer w smartfonie

Czy Twój smartfon może służyć jako fotodigitizer?

TAK, MOŻE !!!

Wykorzystując smartfon, dowolną tablicę/powierzchnię z ramką oraz program Gemini Digitizer Expert możesz stworzyć mobilny system digitalizacji.

Czytaj dalej

Współpraca z Instytutem Ubioru ASP w Łodzi

W ramach festiwalu Łódź Young Fashion odbyła się w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Gala Dyplomowa Instytutu Ubioru, w której po raz kolejny mieliśmy zaszczyt uczestniczyć.

Już od dłuższego czasu jesteśmy związani z Instytut Ubioru ASP Łódź w ramach wspólnego projektu polegającego na udostępnieniu studentom oprogramowania do konstrukcji, stopniowania i modelowania odzieży Gemini Fashion Studio.

Czytaj dalej

Jak ograniczyć ilość odpadów na krojowni?

Wiele się mówi i pisze o zużytych wyrobach tekstylnych w kontekście ekologii.

Słusznie.

85% wszystkich zużytych tekstyliów nadal trafia na wysypiska śmieci a tak naprawdę do recyklingu nadaje się 95% materiałów pochodzących z samej tylko wyrzucanej odzieży.

Powinniśmy jednak zwrócić uwagę również na aspekt tekstylnych odpadów poprodukcyjnych czyli najzwyczajniej mówiąc ścinków. Oczywiście jest ich znacznie mniej, ale w przypadku produkcji odzieży to jednak nadal ok. 20% wykorzystanych w produkcji tekstyliów trafiających do śmieci już na etapie produkcji.

Jak zredukować ilość odpadów na krojowni?

Czytaj dalej

Jak kroić materiały kompozytowe?

Materiały kompozytowe podbijają coraz więcej sektorów przemysłu, w tym motoryzacyjny, morski, lotniczy i kosmonautyczny. Ich szczególne właściwości, doskonała odporność, duża podatność na formowanie i niezwykła lekkość, czynią je idealnymi do różnych zastosowań.

Aby odpowiedzieć na ten wzrost popytu, FKgroup stworzyła unikalne i opatentowane rozwiązania o bardzo wysokim poziomie technologicznym. Opracowaliśmy specjalne maszyny do cięcia, które muszą być niezawodne, energooszczędne i sterowane cyfrowo. Zostały one zaprojektowane tak, aby były trwałe i zawsze aktualne w środowisku produkcyjnym podlegającym ciągłym zmianom.

Czytaj dalej

Digitalizacja szablonów za pomocą kamery internetowej

Gemini Cad Digitizer Expert w wersji X22 obsługuje kamery internetowe.

Program do konstrukcji odzieży i tapicerki firmy Gemini Cad w najnowszej wersji obsługuje już kamery internetowe do digitalizacji szablonów.

Wykorzystanie takich kamer pozwala na jeszcze większe uproszczenie obsługi, zmniejszenie kosztu zakupu oraz czyni to rozwiązanie najbardziej uniwersalnym zestawem do fotodigitalizacji dostępnym na rynku.

Czytaj dalej

Kater ze szklanym stołem

Dawno nie było takiego powiewu świeżości w branży związanej z krojowniami tekstylnymi.

Do tej pory stoły krojcze maszyn do rozkroju materiałów elastycznych pokryte były szczotkami z tworzywa (katery wielowarstwowe) lub matami filcowymi (automaty jednowarstwowe). Inne rozwiązanie jest stosowane w przypadku ploterów laserowych, ale z uwagi na małą ich uniwersalność pominę ten wątek.

Na rynku światowym a dzięki nam również i polskim pojawił się kater ze stołem SZKLANYM!

Czytaj dalej

Wypożycz system Gemini Cad

Zastanawialiście się kiedykolwiek jak za niewielką opłatą stać się użytkownikiem najnowocześniejszego programu do konstrukcji, stopniowania, modelowania oraz tworzenia układów kroju?

Odpowiedzią jest subskrypcja programów Gemini Cad.

Płacąc miesięcznie kilkadziesiąt euro możemy pracować na oprogramowaniu specjalizowanym do projektowania wyrobów z materiałów elastycznych takich jak tekstylia, kompozyty, folie, guma itp.

Czytaj dalej

System CAD dla wzorcowni odzieżowej - definicja

Klienci mają już dość niedopasowanych ubrać, ale jednocześnie potrzebują szybkiej reakcji na własne potrzeby, uwagi i trendy panujące w modzie.
Jednocześnie po drugiej stronie z tymi oczekiwaniami borykają się na co dzień producenci odzieży, których koszmarami sennymi są niska jakość materiałów, konieczność szybkiego reagowania na potrzeby rynku jak i problemy z fachowym personelem.

Nie wszystkie tego typu bolączki da się wyeliminować, ale na rynku jest coraz więcej narzędzi wspomagających przygotowanie produkcji.

Czytaj dalej

Najdłuższa w Polsce automatyczna krojownia

Tym razem trochę się pochwalimy.

Właśnie zakończyliśmy instalację najdłuższej w Polsce automatycznej krojowni włoskiej firmy FKgroup.

Jest to kater Biliardo z wbudowaną automatyczną lagowarką. Takie rozwiązanie stanowi kompletną i w pełni zautomatyzowaną krojownię.

Czytaj dalej

Kater, który zmieści się na małej krojowni

Jeśli dysponujemy pomieszczeniem wyposażonym w szerokie drzwi to problemu nie ma. Problem umieszczenia katera na piętrze też da się rozwiązać jeśli istnieje możliwość zdemontowania wystarczająco dużego okna lub chwilowego rozebrania fragmentu ściany.

Prawdziwy problem zaczyna się w momencie, kiedy pomieszczenie jest w piwnicy, prowadzą do niego kręte schody lub w przypadku wyższych kondygnacji nie ma możliwości rozebrania ściany czy też demontażu okna.

Czytaj dalej

Program do konstrukcji i stopniowania z dwoma monitorami

Praca konstruktora odzieży coraz częściej przenosi się ze stołu konstruktorskiego na monitor komputera. Daje to możliwość szybkiej modyfikacji konstrukcji, sprawnego stopniowania form oraz pełnej kontroli nad wykonywaną pracą.

Coraz większa ilość danych jakimi operują najnowocześniejsze programy CAD do konstrukcji odzieży, tapicerki meblowej czy też obuwia powoduje, że potrzebna jest coraz większa przestrzeń do pracy na monitorze komputera.

Czytaj dalej

Jak działa fotodigitizer?

Dziś zapraszam bardziej do oglądania niż do czytania.

Fotodigitizer firmy Gemini Cad to najlepiej i najszybciej działające tego typu rozwiązanie na rynku.

Wprowadzanie szablonów do komputera jeszcze nigdy nie było tak proste.

Czytaj dalej

Jak awaryjność katerów wpływa na koszty produkcji?

Zastanawiające jest jak rzadko decydenci podejmujący decyzję o zakupie automatycznej krojowni biorą pod uwagę koszty eksploatacji maszyny oraz ewentualne koszty związane z przestojami wywołanymi awariami.

Koncentrując się na naszej branży, czyli w tym przypadku na automatycznych krojowniach i lagowarkach to okazuje się, że dla większości klientów nie mają znaczenia nie tylko wskaźnik MTBF, ale również długoterminowe koszty eksploatacji.

Jeśli chodzi o koszty eksploatacji to już wcześniej o tym pisałem jednak nawiązuję do tego ze względu na to, że wskaźnik MTBF też jest wyznacznikiem kosztów związanych z użytkowaniem maszyny.

Czytaj dalej

Automatyczna krojownia dla przemysłu medycznego

Przemysł medyczny to bardzo szeroki przedział produktów wykorzystywanych w medycynie, który rozciąga się od opatrunków poprzez narzędzia, sprzęt elektroniczny, sprzęt rehabilitacyjny po precyzyjnie wykonane implanty oraz wiele, wiele innych wyrobów, o których my pacjenci pojęcia nie mamy.

Przemysł medyczny to również produkty, z którymi stykamy się niemal na co dzień a w obecnych czasach nawet się z nim nie rozstajemy - odzież medyczna.

Czytaj dalej

Redukcja kosztów krojowni

Dziś cofnę się pamięcią o 20 lat.

Rozmawiam z naszym klientem, który kupuje od nas automatyczną krojownię i jednym z głównych pytań jakie zadaję klientowi to jaką mocą elektryczną dysponuje w swoim zakładzie?

Ze zdziwieniem słucha jak obrazowo opowiadam o potrzebach energetycznych maszyny.
- Panie Wojtku, jak włączamy pompę w katerze to na krojowni przygasają światła a pobliskie hafciarki się resetują…

Czytaj dalej

Wzorcownia - dziś i jutro

Tradycyjna wzorcownia kojarzy nam się ze stołem konstruktorskim, manekinem, nożyczkami, krzywikami, linijkami czy też wycinakiem do nacinków… oraz przede wszystkim z gospodarzem pracowni czyli wykwalifikowanym konstruktorem.

Tak wyglądające atelier ma jeszcze zastosowanie w pracowniach Bespoke (krawiec zajmuje się tworzeniem ubioru dla konkretnej osoby od zdjęcia miary do odbioru gotowego wyrobu - proces ten trwa nawet kilka tygodni), ale segment MTM (Made to Measure - dostosowanie już istniejącego modelu ubioru pod indywidualne wymiary i upodobania klienta) już powoli sięga po zaawansowane technologie.

Czytaj więcej