New

Nóż pionowy
KURIS KVS 900

Krótki opis noża pionowego

Nóż pionowy niemieckiej firmy KURIS o wysokości cięcia do 90 mm.

Nóż pionowy KVS 900 do cięcia materiałów jest maszyną do ciężkiej pracy. Idealnie nadaje się do cięcia wszelkiego rodzaju materiałów tekstylnych, zwłaszcza przy cięciu grubych warstw, ciasnych łuków i ostrych kątów.

Pionowy nóż do cięcia tkanin o średnich wysokościach warstwy, nawet dla trudnych materiałów, wysoka dokładność cięcia dzięki bardzo małym rozmiarom stopy, podparcia i ostrza, odporna na zmęczenie materiału przy cichej pracy, dobra widoczność i niewielka waga. Kuris KVS 900, podobnie jak wszystkie modele Kuris, spełnia odpowiednie normy bezpieczeństwa. Możliwe źródła zagrożenia są wykluczone już na etapie projektowania. Z tego powodu belka stopki dociskacza z odstępem tylko 13 mm od ostrza pełni dodatkową funkcję osłony ostrza.

Ważną cechą (zwłaszcza w przypadku KVS 900) jest to, że napęd urządzenia ostrzącego nie może zostać uszkodzony, gdy ostrzałka napotka na przeszkodę (np. warstwa krojonego materiału).

Bardzo wysoka prędkość podnoszenia głowicy ostrzącej przy ok. 1 s na operację ostrzenia znacznie skraca czas ostrzenia, dzięki czemu ściernica osiąga optymalną prędkość 7 obr/min. Ostrze jest ostrzone po obu stronach podczas podnoszenia w górę i w dół. Wyjątkowo równomiernie i dokładnie. Warstwy materiału są więc zawsze cięte dokładnie, bez strzępienia aż do dolnej warstwy materiału.

Korzyści: Dokładne, ostre cięcie dzięki automatycznej ostrzałce z kamieniami ostrzącymi. Stabilny silnik specjalny o dużej mocy. Wąskie podpory redukują wysiłek. Niska płyta podstawy o specjalnej powierzchni minimalizuje opór ślizgowy.Wysokość krojenia: 90 mm
Skok noża: 36 mm
Prędkość obrotowa silnika: 2800 rpm
Wibracje: 2,5 m/s
Przyłącze elektryczne: 230/400 V, 50-60 Hz
Pobór mocy: 245/370 W
Poziom hałasu: 70 dB(A)
Waga: 8,4 kg

v