Nóż taśmowy
R1150

Krótki opis noża taśmowego

Nóż taśmowy o długości ramienia 115 cm.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów stworzyliśmy innowacyjną krajarkę taśmową Rexel R1150 z możliwością cięcia pianek tapicerskich o wysokości 500 mm.

Taśmowa krajarka krawiecka Rexel R1150 jest wygodnym w pracy wysokowydajnym urządzeniem do precyzyjnego wykrawania elementów odzieży z różnych rodzajów materiałów tekstylnych (tkanin, dzianin, tkanin powlekanych, ocieplin, pianek tapicerskich itp.) ułożonych w wielowarstwowe pokłady o łącznej grubości do 300 mm, a w przypadku pianek tapicerskich i ocieplin do 500 mm. Maksymalną i minimalną grubość krojonego pokładu limituje rodzaj materiału.

Krajarka posiada łatwą w obsłudze i skuteczną ostrzałkę, która zapewnia dobrą jakość ostrzenia przy minimalnym zużyciu taśmy. Dzięki płynnej regulacji prędkości przesuwu taśmy możemy ustawić odpowiednią prędkość dla wszystkich typów materiałów. Falownik służący dla płynnej regulacji jest w standardowym wyposażeniu urządzenia. Zastosowano zespół mikrowyłączników uniemożliwiających uruchomienie krajarki w przypadku otwartej którejkolwiek osłony lub nie napiętej taśmy. Jeden z mikrowyłączników przerywa pracę krajarki w przypadku zerwania taśmy. Krajarka R1150 została wyposażona w lampkę oświetlającą sterowaną osobnym wyłącznikiem. W trosce o bezpieczeństwo krojczego krajarka taśmowa wyposażona została w mechaniczny chwytak taśmy sprężony z napinaczem górnego koła. W przypadku zerwania lub spadnięcia taśmy mechanizm chwytaka blokuje ją przed niekontrolowanym wysunięciem, zabezpieczając użytkownika przed odniesieniem obrażeń. Sterowanie krajarką odbywa się przy pomocy ekranu dotykowego.

Zastosowany w krajarce R1150 system poduszki powietrznej w znaczący sposób ułatwia krojenie materiałów, dzięki możliwości lekkiego operowania pokładem przeznaczonym do cięcia. Zawory powietrzne umieszczone na powierzchni stołu powodują, że powietrze jest wypuszczane tylko w tych miejscach, w których znajduje się materiał. Ma to również znaczący wpływ na łatwość konserwacji, ponieważ kanały powietrzne znajdujące się w stole są zabezpieczone przed dostawaniem się do nich pyłów i ścinków krojonych materiałów Krajarka taśmowa może być również wyposażona w system odpylający, który usuwa ścinki i pył powstające w procesie krojenia.
Dodatkowym bardzo przydatnym wyposażeniem dodatkowym jest przymiar do szybkiego i precyzyjnego ustawiania wymiaru przy cięciu pianek tapicerskich.Model: R1150
Wymiary blatu: 2200 x 1800 mm (86.6" x 70.85")
Wymiary stołu: 2700 x 2100 x 2100 mm (106.3" x 82.7" x 82.7")
Wysokość cięcia: 520 mm (20.45")
Długość taśmy: 5240 mm (206.3")
Długość ramienia: 1150 mm (45.3")
Prędkość noża: 0-18 m/s (59 ft/s)
Ilość kół naprowadzających: 4
Zasilanie (opcja 230 V / 50 Hz): 400 V / 50 Hz
Moc silnika (opcja 2,2 kW): 2.2 kW
Falownik do zmiany prędkości: Tak
Blat z nadmuchem lub bez: Tak
Ostrzałka do noża: Tak
Światło pomocnicze: Tak
Chwytak awaryjny: Tak
System odkurzania (opcjonalny): Tak
Dotykowy ekran kontrolny: Tak
Panel kontrolny z przyciskami: Nie
Rolki do łatwego przemieszczania: Tak
Przymiar PR-3 (opcjonalny): Tak