Program do konstrukcji odzieży Gemini Cad
GEMINI CAD CREATICE STUDIO

Gemini Cad Creative Studio (dawniej Pattern Designer) - najważniejsze program do konstrukcji odzieży i tapicerki meblowej.

Serce systemu CAD. Moduł pozwala na importowanie, tworzenie, modelowanie i stopniowanie szablonów. Współpracuje z digitizerami i ploterami. Creative Studio zawiera narzędzia, których nie posiadają inne tego typu programy...

Gemini Creative Studio jest motorem napędowym pakietu Gemini CAD. Wersja X22 jest rezultatem 18-letniego doświadczenia firmy w branży i ciągłych innowacji zainwestowanych w produkt, aby sprostać wyzwaniom i potrzebom ponad 40 000 użytkowników końcowych.

Podczas premiery w 2004 roku program nosił nazwę Gemini Pattern Editor, potem jako Gemini Pattern Designer a teraz jako Creative Studio ponownie zgłasza się w 2022 roku, aby na nowo zdefiniować standard w rozwoju oprogramowania do konstrukcji odzieży i tapicerki, włączając w to całą cenną istniejącą wiedzę branżową i dodając innowacyjne narzędzia, których nigdy wcześniej nie widziano w konkurencyjnych produktach, takie jak Szablony Powiązane, Historia Modelu, Zaawansowany Edytor Zakładek, Dokumentacja Techniczna czy też Style Selector lub narzędzia do projektowania ubioru z nadrukami - AutomART.

KONSTRUOWANIE SZABLONU
Gemini Cad Creative Studio X22 oferuje wszystkie opcje do konstruowania kształtu szablonu, w zależności od preferencji użytkownika: metody swobodne, wspomagane i parametryczne, oraz dowolne kombinacje tych propozycji. Gemini CAD jako pierwsze wprowadziło natywny kształt krzywej Bezier i kontrolę kąta narożnego, a następnie rozwinęło tę platformę geometryczną, wprowadzając szablony powiązane z automatyczną synchronizacją kształtu, zachowując przy tym swobodę przesuwania, obracania, przerzucania elementów w obszarze roboczym, tak aby zachować naturalne uczucie ręcznego tworzenia szablonów na stole konstruktora. Jakość tkwi w szczegółach i aby dopracować te szczegóły Gemini Creative Studio X22 posiada obecnie 24 rodzaje dodatków na szew, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, unikalny Edytor Zakładek do obsługi wielu złożonych fałd z biblioteką i wizualizacją składania w 3D oraz najbardziej zaawansowany zestaw narzędzi do zarządzania nacinkami. Przechowując ślad całej historii zmian dokonanych w modelu, zarządzanie różnymi gałęziami ewolucji projektu jest obecnie możliwe dzięki nowej Historii Modelu i Zarządzaniu Gałęziami, podczas gdy kodowanie i ochrona własności intelektualnej oraz platforma dostępu do treści dla członków zespołu i partnerów są zarządzane za pomocą platformy internetowej MyCAD, opracowanej przez Gemini CAD System.

STOPNIOWANIE FORM ODZIEŻOWYCH
Kontynuując swoją tradycję, Gemini Cad Creative Studio X22 posiada najpotężniejszy i najbardziej wszechstronny System Stopniowania, jaki kiedykolwiek był dostępny na rynku, a jednocześnie łatwy i prosty w obsłudze. Kiedy mówimy o liniowym proporcjonalnym dostosowywaniu rozmiaru, czy systemach wielokrotnego stopniowania, czy formule połączonych reguł stopniowania odzieży, czy różnych zmianach stopniowania (stopniowanie nieproporcjonalne), to wszystko tam jest. Dostęp do tabeli rozmiarów i stopniowania jest teraz możliwy w całym programie, niezależnie od trybu pracy i aktualnego wyboru.

MIERZENIE I SPRAWDZANIE SZABLONÓW
Zsuwanie stopniowania do punktu czy wzdłuż określonego kierunku, dostawianie czy toczenie szablonu jednego po drugim aby sprawdzić ich pasowanie są dużo łatwiejsze dzięki niespotykanej funkcji jaką jest Gizmo (przycisk dostępny na każdym szablonie ułatwiający dostęp do podstawowych funkcji), proste narzędzie pomagające wykonać operacje bezpośrednio na powierzchni szablonu, pozwalając na szybką i efektywną interakcję. Interaktywna Tabela Wymiarów robi to, co nazwa mówi: reaguje w czasie rzeczywistym na każdą zmianę w projekcie i automatycznie wskazuje odchylenia lub inne ważne parametry dopasowania przy wykorzystaniu zaawansowanych formuł.

DEKOROWANIE SZABLONÓW I INSTRUKCJE PRODUKCJI
Gemini Cad Creative Studio X22 posiada pełen zestaw narzędzi do dekorowania szablonów i umieszczania informacji przydatnych w późniejszym procesie produkcyjnym, takich jak: tekst w chmurkach, tekst wzdłuż ścieżki, tabela informacyjna, akcesoria, prezentacja graficzna, prezentacja techniczna linii szwu, itp. Tryb pracy można szybko przełączyć z trybu standardowego CAD na tryb szkicowania. Cała zawartość może zostać wyeksportowana do standardowych plików wektorowych, takich jak PDF.
Strefa pracy


Tabela stopniowania


Funkcje krok po kroku


Zarządzanie setem rozmiaru cz.1


Zarządzanie setem rozmiaru cz.2


Zarządzanie setem rozmiaru cz.3


Dostawianie elementów


Tabela danych


Dodatek na szew


System pasowania


Zaawansowany magnes


Procedura wyboru


System pasowania


Szkic i info szablonu


Szablony powiązane


Edytor plis


Historia modelu


Wybór modelu cz.1


Wybór modelu cz.2


Drukowanie kształtów na materiale cz.1


Drukowanie kształtów na materiale cz.2