Kater, który zmieści się na małej krojowni


Systematycznie docierają do mnie zapytania o automatyczną krojownię (kater), który zmieści się w małym pomieszczeniu.

Istotnie jest to problem. Klasyczny kater ma długość w przedziale od 4 do 5 m a jego szerokość całkowita to 2 – 2,8 m.
Wymiary te nie powinny dziwić – przecież najczęściej rozkrawane materiały mają szerokość 1,4 – 1,8 m. Problem zaczyna się w momencie, kiedy uświadomimy sobie, że taka maszyna zazwyczaj rozkłada się tylko na dwie, trzy części, z których i tak pozostaje największa o wymiarach w przybliżeniu 2 x 2,2 m i wadze w okolicach 2 ton.

Jeśli dysponujemy pomieszczeniem wyposażonym w szerokie drzwi to problemu nie ma. Problem umieszczenia maszyny na piętrze też da się rozwiązać jeśli istnieje możliwość zdemontowania wystarczająco dużego okna lub chwilowego rozebrania fragmentu ściany. Prawdziwy problem zaczyna się w momencie, kiedy pomieszczenie jest w piwnicy, prowadzą do niego kręte schody lub w przypadku wyższych kondygnacji nie ma możliwości rozebrania ściany czy też demontażu okna.

Ten problem rozwiązała włoska firma FKgroup.

Kater Biliardo można rozmontować na małe fragmenty i wnieść do niemal każdego pomieszczenia. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zamówienia takiej maszyny w różnych rozmiarach. Zarówno szerokość jak i długość dobiera się indywidualnie do własnych potrzeb.
Wybrać można również różne wysokości głowicy tnącej (2.5, 6, 8 cm).
Kater Biliardo może być wyposażona także w automatyczną lagowarkę tworząc w ten sposób kompletny ciąg produkcyjny krojowni zajmując przy tym minimum powierzchni.

Kater Biliardo

Ten wpis został zamieszczony w dniu .

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz został wysłany.
Wkrótce znajdzie się na stronie.